Jarmark Bożonarodzeniowy wraca do Chorzowa!

REMIGIUSZ RĄCZKA KONTRA RENIFERY czyli JARMARK BOŻONARODZENIOWY WRACA DO CHORZOWA!

Po kilku latach przerwy Jarmark Bożonarodzeniowy wraca do Chorzowa. Impreza odbędzie się na ulicy Jagiellońskiej (boczna od głównej ulicy Wolności) i potrwa 2 dni - od 16 do 17 grudnia br. (piątek-sobota) codziennie w godzinach od 10.00 do 18.00.Raduj się z nami świętami w Chorzowie

Organizatorzy dokładają starań, by na czas Jarmarku ulica Jagiellońska stała się miejscem w którym mieszkańcy Chorzowa w każdym wieku będą mogli wspólnie cieszyć się nadchodzącymi Świętami.
Będą świąteczne smakołyki serwowane przez lokalnych gastronomów, występy artystów działających w miejskich instytucjach kultury i stoiska rękodzielników związanych z chorzowskim Jarmarkiem Rzeczy Ładnych. Przyjadą też goście spod Zakopanego – dwójka reniferów, na spotkanie z którymi niecierpliwie czekają nie tylko najmłodsi.

W piątek i sobotę czynne będą stanowiska chorzowskich artystów-rękodzielników. Będzie można kupić m.in. świece, hafty świąteczne, biżuterię, anioły z różnych materiałów, torebki z filcu, witraże i ceramikę. Na imprezie w dobrej cenie kupimy także „żywe” choinki.

Smakowitymi zapachami i przystępnymi cenami kusić będą każdego dnia stoiska chorzowskich lokali gastronomicznych. Znana z autorskiej kuchni „Manana” zaserwuje m.in. białe kiełbaski, grzaniec, zimową herbatę z cynamonem i czekoladowe brownies na ciepło. „Bar U Mirka” nakarmi śląskimi maszketami: wodzionką, krupniokami, karminadlami z panczkrautem oraz makówkami. Na stoisku
tradycyjnej piekarni z Rogoźnika zjemy gorącą pajdę z tustym lub czosnkiem albo kapuśniaka prosto z pieca.

Ulica zabrzmi dobrą muzyką. Zagra ostatnia śląska lajera, czyli katarynka. Wystąpią młodsi i starsi artyści rozwijający swe talenty w chorzowskich instytucjach kultury.

Sobota napakowana będzie atrakcjami jak świąteczny keks bakaliami. Przez cały dzień będzie można oglądać żywą zagrodę reniferów i zrobić sobie z nimi i z Mikołajem zdjęcie. W trakcie imprezy będzie można także obserwować pracę artysty Krzysztofa Gaca, który z lodowych brył wyrzeźbi ponad 2-metrową choinkę. Jeśli tylko pogoda pozwoli lodowa choinka zostanie po imprezie na rogu ulicy Jagiellońskiej i Wolności. Chętni będą mogli pobawić się w Świątecznej Mini-Grze Miejskiej podczas której dowiedzą się wielu ciekawostek o zwyczajach świątecznych z całego świata, w tym oczywiście śląskich! Od słów do czynów w temacie śląskich potraw świątecznych przejdzie znany kucharz Remigiusz Rączka w towarzystwie Ślązaczki Roku 1999 – Marty Twardzik. W trakcie kolejnych wejść przygotują m.in. zupę rybną i bożonarodzeniowe ciastka – ule. Będzie też wspólne klejenie świątecznego łańcucha i strojenie choinki. Nie zabraknie też konkursów z nagrodami.

Chorzowski Jarmark Bożonarodzeniowy to nie jest kolejny targ z produktami świątecznymi. To impreza, której ideą jest zachęcenie do wspólnego spędzania czasu, ożywienie okolicy ulicy Wolności, podkreślenie związków Chorzowa ze śląską kulturą i promocja chorzowskich gastronomów.

Organizatorem imprezy jest Urząd Miasta Chorzów. Partnerami są: Chorzowskie Centrum Kultury, Miejski Dom Kultury Batory oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu. Za realizację imprezy odpowiada Silesia Events.

Program Chorzowskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego

Piątek: 16 grudnia – 10.00-18.00

Przez cały dzień czynne będą stoiska z wyrobami rękodzielniczymi i świątecznymi smakołykami
10.00 - 15.00 grać będzie ostatnia na Śląsku katarynka
15.00 – na estradzie: NA SZLAKU

Sobota: 17 grudnia – 10.00-18.00

Przez cały dzień czynne będą stoiska z wyrobami rękodzielniczymi i świątecznymi smakołykami, a także warsztat świątecznych ozdób dla dzieci i dorosłych. W trakcie imprezy działać będzie żywy warsztat rzeźby w lodzie – powstanie ponad 2-metrowa lodowa choinka!
10.00-18.00 – zagroda św. Mikołaja z żywymi reniferami – przez cały dzień możliwość zrobienia
bezpłatnego pamiątkowego zdjęcia!
10.15 – start Świątecznej Mini-Gry Miejskiej – do gry można dołączyć się w dowolnym momencie do
godziny 16.00
10.30 – na estradzie: Lekki Teatr Przenośny oraz Dominika Ullman
11.00 -12.30 – Remigiusz Rączka i Marta Twardzik gotują po śląsku
12.30 – na estradzie: Zespół Wokalny Dżamba oraz chór mieszany Gwiazda
13.00 – 14.30 - Remigiusz Rączka i Marta Twardzik gotują po śląsku
14.30 – na estradzie: Chórek Dziecięcy Dziamble
15.00-16.30 - Remigiusz Rączka i Marta Twardzik gotują po śląsku
16.30-17.00 – na estradzie: Zespół Fresco oraz Zespół Gwar
17.00 – rozstrzygnięcie Świątecznej Mini-Gry Miejskiej

W sobotę parkowanie bezpłatne. W piątek opłaty zgodnie z obowiązującą taryfą. Polecamy parking pod Estakadą – ul. Rynek 1 oraz parking koło Chorzowskiego Centrum Kultury ul. Sienkiewicza 3.

Agata Beryt - Kierownik Referatu Promocji - Wydział Rozwoju Miasta - Urząd Miasta Chorzów
tel. 32/ 241 43 14 lub kom. 667 702 669, e-mail:

Dorota Janas – Silesia Events – Tel. 32/720 94 45 lub kom. 695 591 297
e-mail:

zicherka.pl

Napisz do nas

Social media

© 2007 - 2018 Zicherka.pl - Polityka prywatności | Regulamin | Komórka
Wykonanie i hosting: netBOMB