Polak mistrzem świata

Patrząc na wyniki polskiej reprezentacji w piłce nożnej można odnieść wrażenie, że piłka nam nie służy. Mieszkaniec Zamościa, Michał Rycaj udowadnia że Polak potrafi podbijać piłkę nie gorzej niż inni. W niedzielę w Londynie został mistrzem świata we freestyle football, dyscyplinie, która polega właśnie na żonglowaniu futbolówką.
Freestyle football to młoda dyscyplina sportu, która polega na podbijaniu piłki i wykonywaniu trików. Sport ten jest w Polsce mało popularny, ale mamy w nim powody do dumy. Wczoraj był nim mieszkaniec województwa lubelskiego, Michał Rycaj, który zdobył w Londynie na zawodach z cyklu F3 World Tour tytuł mistrza świata.

Na zawody zostało zaproszonych 16 najlepszych graczy świata, w tym aż 3 zawodników Polskiej Federacji Freestyle Football - wcześniej wspomniany Michał Rycaj, Szymon Skalski i Łukasz Chwieduk. W sobotę rozegrano eliminacje na podstawie, których określono kolejność zawodników do 1 do 16.

Finały rozegrano systemem pucharowym - wygrany przechodzi do kolejnego etapu. Do półfinału zakwalifikowało się 2 Polaków - Łukasz i Michał. W finale wystapił ten drugi zdobywając Mistrzostwo Świata. Łukasz z kolei zdobył 3 miejsce, co również jest ogromnym sukcesem.

- Jako mistrz świata czuję się świetnie. Tuż po zawodach, ze względu na emocje, nie docierało do mnie co się stało. W końcu w czołowej 16 było wielu znakomitych graczy - słowa Michała Rycaja tuż po finale w Londynie
Kolejne mistrzostwa z cyklu F3 World Tour już 31 maja w Dubaju. Nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki za naszych reprezentantów, w oczekiwaniu na kolejny sukces.