2. Wystawa Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich „Akwarel…

Galeria im. ks. Aleksandra Józefa Sułkowskiego
wernisaż: 30.07.2013, godz.18.00
kurator: I. Koźbiał-Grzegorzek

W ramach obchodów 40 - tej rocznicy udostępnienia dla zwiedzających Willi Juliana Fałata w Bystrej – Oddziału Muzeum w Bielsku-Białej oraz 160 – tej rocznicy urodzin artysty, która mija 30 lipca, Muzeum w Bielsku-Białej wraz ze Stowarzyszeniem Akwarelistów Polskich przygotowało wystawę p.t.: „Akwarela – pasje i namiętności”, której wernisaż odbędzie się dokładnie w dniu urodzin wielkiego mistrza.
Na wystawie będzie można obejrzeć prace ponad 30 współczesnych artystów należących do Stowarzyszenia. Swoje akwarele wystawią m.in.: Kazimierz Karczmarzyk, Wiktor Gago, Michał Orłowski, Ryszard Rogala, Krystyna Raczkiewicz, a także współpracujący od dawna z bielskim muzeum Krzysztof Ludwin i Andrzej Kacperek.
Stowarzyszenie Akwarelistów Polskich powstało w 2009 roku. Głównym celem jego działania jest promocja malarstwa akwarelowego w Polsce i zagranicą. Obecnie do Stowarzyszenia należy ponad 40 twórców, dla których ta technika jest wielką pasją i sposobem na życie.
Dzięki działalności Stowarzyszenia pojawił się swoisty pomost między polskimi tradycjami malarstwa akwarelowego, a artystami współczesnymi, którzy z tysiąca różnych dróg wypowiedzi artystycznej, wybrali akurat tę, którą dawno temu podążał Julian Fałat.

Kategorie: Kultura i sztuka
Nie znaleziono albumów Dodaj nowy
Nie znaleziono albumów Dodaj nowy

zicherka.pl

Napisz do nas

Social media

© 2007 - 2018 Zicherka.pl - Polityka prywatności | Regulamin | Komórka
Wykonanie i hosting: netBOMB