„Jak wojak Józef diabła przechytrzył” - spektakl Teatru…

Spektakl dla dzieci w wieku od 4 lat.

Jak dzielny wojak Józef diabła przechytrzył. [/center]

Po powrocie z wielkiej wojny Wojak Józef szukając bogactwa postanawia zagrać w karczmie z diabłem w karty. Jednak granie nie idzie po jego myśli i zostaje w jednej koszuli a co gorsza, przegrywa nawet własną duszę... W jaki sposób uda mu się przechytrzyć diabła i czy spełni swoje marzenia o bogactwie?

Spektakl miał premierę pod koniec 2015 r. i od tej pory został zagrany już kilkadziesiąt razy. Wojak Józef zwiedził już wiele miast, m.in. Rybnik, Kraków, Sosnowiec czy Wisłę. Opowieść o jego przygodach cieszy się dużym powodzeniem i nie prędko trafi do teatralnego archiwum. Scenariusz i reżyseria spektaklu: Marek Żyła. Lalki: Rici Marionettes (Praga) oraz Marek Żyła.

Teatr Lalek Marka Żyły to teatr stworzony z pasji i miłości do lalek, spektakli a także rozśmieszania. Teatr tworzy autorskie spektakle oraz warsztaty dla dorosłych i dla dzieci. Nie straszne są im żadne tematy, jednakże każdy starają się okrasić sporą dawką dobrego humoru. Występują w szkołach, przedszkolach, domach kultury, bibliotekach ale także w kawiarniach, hotelach, na festynach - wszędzie, gdzie występuje potrzeba kontaktu z lalkami i dobrej zabawy!
Teatr tworzy Marek Żyła przy współpracy Pawła Mitury-Zielonki.

Marek Żyła o swojej pasji do lalek i teatru mówi tak:

Od dziecka uwielbiałem lalki. Miałem szczęście, że jako dziecko oglądałem oryginalną Ulicę Sezamkową, Muppety czy Fraglesy. Wcześniej jeszcze był Pankracy i polskie programy z udziałem lalek. Podobało mi się to, w jaki sposób one się zachowują, co mówią, jak się ruszają. Pod koniec działalności kabaretu Noł Nejm, próbowałem nawet coś z nimi robić, ale nigdy nie spotkało się to z pozytywnym odzewem. Potem miałem okazję być na kilku warsztatach z polskimi i zagranicznymi lalkarzami. To oni pokazali mi, że lalka przeznaczona jest nie tyle dla dziecka, co dla osoby dorosłej. To lalkarz tworzy swoje lalki i ustala zasady. Zacząłem eksperementować, czułem, że muszę coś z tym zrobić, choćby hobbystycznie i tak narodził się Teatr Lalek Marka Żyły www.teatrmarka.pl.
Zrobiłem już ponad 50 lalek. Na początku eksperymentowałem ze wszystkim: gipsem, papierem, różnymi masami, glinami itp. materiałami. Najbardziej fascynowały mnie jednak lalki drewniane, rzeźbione. W drewnie jestem w stanie osiągnąć to co chcę. Kiedyś jedną lalkę rzeźbiłem, dłubałem i szyłem w 4 dni, później każda następna zajmowała mi już tylko dwa dni, ale są też takie, których wykonanie pochłania znacznie więcej czasu. Mój wędrowny teatr lalek nie potrzebuje sceny, nagłośnienia, mogę wystąpić praktycznie wszędzie i dlatego stwarza to doskonałą możliwość interakcji z widzami, którym chcę dawać radość i śmiech. Dla dzieci lalka jest fajną zabawą, ale i dorośli zaczynają reagować emocjonalnie. Podczas spektakli niektórzy wspominają swoje dzieciństwo. Lalki zaczynają zyskiwać na popularności w naszym kraju i być może w niedalekiej przyszłości sztuka ta będzie się cieszyć takim szczególnym zainteresowaniem jak np. u naszych południowych sąsiadów.

Wstęp:
Bilety: 20 zł (dziecko + rodzic/opiekun), samo dziecko -15 zł, sam rodzic/opiekun -10 zł.
Strona WWW: www.dkchwalowice.pl
Kategorie: Kultura i sztuka
Nie znaleziono albumów Dodaj nowy
Nie znaleziono albumów Dodaj nowy

zicherka.pl

Napisz do nas

Social media

© 2007 - 2018 Zicherka.pl - Polityka prywatności | Regulamin | Komórka
Wykonanie i hosting: netBOMB