KATOLUB Orchestra

KATOLUB Orchestra

Połączone siły zespołu Čači Vorba z Lublina z katowickimi składami Lód 9, Hengelo i Pigeon Break. Sala KMO, 22 października, godz. 19. Wstęp wolny!


Katowice dwa lata temu kończyły 150 lat. Wtedy także zostały przyjęte do prestiżowej sieci Miast Kreatywnych UNESCO jako Miasto Muzyki. Lublin świętuje w tym roku 700-lecie.
Dwa jubileusze to świetna okazja do stworzenia wspólnego projektu. Do projektu KATOLUB Orchestra zaproszono muzyków na co dzień poruszających się w całkowicie odmiennych rejonach muzycznych. Lublin reprezentuje skład folkowy — Čači Vorba, natomiast Katowice połączone siły awangardowych zespołów Lód 9, Hengelo i Pigeon Break.
Čači Vorba jest jednym z czołowych polskich wykonawców folkowych ostatnich kilku lat. Ich muzyka to oryginalna mieszanka potraktowanej z pasją i fachowością tradycji (cygańskiej, bałkańskiej i karpackiej), własnych kompozycji i muzycznych "remake'ów" pełnych mnóstwa nie-folkowych pomysłów czerpiących m.in. z jazzu, rocka, klasyki czy muzyki filmowej.
Z kolei Lód 9 i Hengelo to znani już dobrze w Katowicach laureaci katowickiego talent show - Dzielnica Brzmi Dobrze. Zespoły młode, odważne i otwarte.
Efektem tego spotkania i muzycznego dialogu jest nowy materiał, który zabrzmiał po raz pierwszy na finał lubelskiego festiwalu Inne Brzmienia. Katowicki koncert będzie zaledwie drugą okazją posłuchania efektów tego niecodziennego spotkania.

Sala koncertowa Katowice Miasto Ogrodów
22 października, godz. 19
Wstęp wolny

Nie znaleziono albumów Dodaj nowy
Nie znaleziono albumów Dodaj nowy

zicherka.pl

Napisz do nas

Social media

© 2007 - 2018 Zicherka.pl - Polityka prywatności | Regulamin | Komórka
Wykonanie i hosting: netBOMB