O komunikacji - czyli jak rozmawiać i budować dobre rela…

Drugi z sześciu warsztatów projektu "Kobieta jest zmianą"
organizowanych specjalnie dla kobiet: http://bit.ly/2xN4Xpi."Powiedziane nie znaczy usłyszane, usłyszane nie znaczy zrozumiane,
zrozumiane nie znaczy zaakceptowane”.
(K. Lorenz).


Zapraszamy do rozwojowej grupy dla kobiet, które są otwarte na zmiany. Dla kobiet, które chcą żyć świadomie, zgodnie ze sobą i swoimi potrzebami, doświadczając poczucia własnej mocy, możliwości i satysfakcji z tego kim są, co robią i jak żyją.


O komunikacji - czyli jak rozmawiać i budować dobre relacje.


Rozmowa wpisana jest w naszą codzienność - bez komunikacji z drugim człowiekiem niemożliwe jest funkcjonowanie w związku, rodzinie, pracy i społeczeństwie.Komunikacja to podstawa poprawnych relacji - z niektórymi osobami rozmawia nam się lepiej, łączą nas więzi co ułatwia komunikację, z innymi trochę gorzej. Pewne zasady i techniki dotyczące poprawnej komunikacji są uniwersalne i pozwalają na to, aby rozmowa była konstruktywna, przyjemna, sympatyczna, bez względu na to z kim się komunikujemy. W trakcie pracy uczestniczkom warsztatu będzie towarzyszyć myśl przewodnia: Dwa monologi nie stworzą dialogu, myśl dobrana celowo po to, aby móc przyjrzeć się własnej osobie, rozpoznać własne potrzeby, oczekiwania, trudności i uzmysłowić sobie to, o czym często w komunikacji zapominamy - sprawdź czy sama dajesz to czego oczekujesz od drugiej strony. Zatem: Chcesz mieć rację czy relację? Jeśli zaczniesz mądrze stosować i zarządzać siłą jaka jest komunikacja, możesz osiągnąć naprawdę wszystko.


Korzyści z warsztatu:
- dowiesz się co nam przeszkadza w rozmawianiu oraz zastanowisz się jakie są Twoje bariery w komunikacji i co może być pomocne w ich przezwyciężeniu,
- poznasz jak słyszymy i jak inni mogą odbierać nasze słowa - model Von Thuna, elementy trójkąta dramatycznego Karpmana,
- poznasz zasady aktywnego słuchania, które mogą przyczynić się do poprawy jakości Twoich relacji z innymi ludźmi,
- nabędziesz podstawową wiedzę na temat komunikacji niewerbalnej - mówimy dzięki organom mowy ale rozmawiamy całym ciałem,
- podsumujesz warsztat swoją własną refleksją na temat tego jak dobrze rozmawiać.

Liczba uczestniczek - od 8 do 16, wiek - od 20 do 100 lat, cena warsztatu - 50 zł, miejsce - Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, Rybnik ul. 1 Maja 91B.

Warunkiem uczestnictwa w warsztatatch jest rezerwacja miejsca poprzez przesłanie wiadomości e-mailem lub telefonicznie do organizatora www.facebook.com/doskonalwiolettafalda/: Wioletta Fałda - tel: 662066591, mail: .

Na uczestniczki czekać będzie kawa, herbata i słodki poczęstunek. Planowana jest długa przerwa na obiad. Organizator warsztatu zapewnia też skrypty szkoleniowe i materiały potrzebne do zajęć.Prowadząca warsztat: ALICJA KULPA - pedagog, doradca zawodowy, trener.
"Od zawsze ważny był dla mnie człowiek i jego rozwój na każdej ważnej dla niego płaszczyźnie życia. Pracując z ludźmi staram się wspierać ich w taki sposób aby w efekcie potrafili lepiej radzić sobie sami. Słucham tego co mówią do mnie ludzie - to stanowi dla mnie źródło inspiracji. Uważam, że każdy człowiek jest niepowtarzalny i wyjątkowy". Od pięciu lat pracuje jako doradca zawodowy z młodzieżą, fascynuje ją to jak odkrywają siebie, tworzą wizję, wyznaczają cele, podejmują decyzje, a ona może ich w tym wspierać. Stawiając na swój rozwój w ostatnim czasie ukończyła szkołę trenerów, prowadzi warsztaty z tematyki psycho-społecznej, współtworzy projekt Kobieta zmianą jest. Interesuje ją również zarządzanie zasobami ludzkimi, bo z tej tematyki również posiada dyplom.

Wstęp:
50 zł/os. za warsztat.
Strona WWW: www.dkchwalowice.pl
Kategorie: Inne
Nie znaleziono albumów Dodaj nowy
Nie znaleziono albumów Dodaj nowy

zicherka.pl

Napisz do nas

Social media

© 2007 - 2018 Zicherka.pl - Polityka prywatności | Regulamin | Komórka
Wykonanie i hosting: netBOMB