Tworzymy Teatr Lalkowy

W każdym z nas jest odrobina teatru.
Wystarczy tylko dopasować klucz
i otworzyć odpowiednie drzwi.


W czwartek 5 października 2017 r. o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne dotyczące zajęć Teatru Lalkowego. Zapraszamy młodzież, osoby dorosłe oraz dzieci w wieku 8 - 12 lat.

Zajęcia Teatru Lalkowego będą się odbywały w grupach 8-10 osobowych w wymiarze 4 warsztatów po 2 godziny tygodniowo.

Teatr Lalkowy prowadzić będzie Piotr Charczuk, w oparciu o swój autorski program zajęć teatralnych, poparty wieloletnim doświadczeniem aktorskim i pedagogicznym. Program, który otwiera dzieci, młodzież i dorosłych na twórcze i kreatywne działania sceniczne, na odkrywanie ukrytych bądź zapomnianych talentów oraz pokonywanie własnych słabości. Ale przede wszystkim Teatr Lalkowy to doskonała zabawa i wspólne działanie.

Podczas zajęć uczestnicy poznają i doświadczają między innymi takich pojęć jak: integracja, budowanie zespołu scenicznego, ćwiczenia usprawniające komunikację, plastyka ruchu, budowanie i tworzenie form plastycznych (lalki, maski, etc), animacja przedmiotu (ożywianie), animacja lalek (marionetka, pacynka, jawajka, kukła), gra aktorska w masce, teatr cieni, partnerowanie na scenie, świadomość gestu, zaufanie na scenie, mowa ciała, impostacja i emisja głosu, intonacja, modulacje głosu, dykcja i poprawna wymowa, emocje a technika mowy, melorecytacja, wyrażanie emocji poprzez ruch, świadomość emocjonalna, pamięć ruchowa, teatralne środki wyrazu, pamięć emocjonalna, dźwięk w teatrze, aktor a przedmiot, forma w teatrze i w życiu, improwizacja i wiele, wiele innych.

Piotr Charczuk - aktor, wokalista, reżyser, instruktor teatralny, absolwent PWST we Wrocławiu, autor książki edukacyjnej dla dzieci pt. „Grypula”. Współpracował z Teatrem Lubuskim w Zielonej Górze, Teatrem Polskim i Operą w Szczecinie, Teatrem Muzycznym w Gdyni. Autor Warsztatów „Mam prawo głosu” - emisja i impostacja głosu, Warsztatów Teatralnych dla Dzieci i Młodzieży, oraz Warsztatów Teatralnych dla Dorosłych. Współpracuje z RCRE w Opolu, CK w Głuchołazach, NSP w Dytmarowie, Old Timers Garage w Katowicach, Teatrem Dzieci Zagłębia w Będzinie, MOK w Wojkowicach.


Piotr Charczuk (demo aktorskie) TEATR P: https://www.youtube.com/watch?v=_bFGY3h8DuI.

„Grypula” lekko przeziębiona bajka nie tylko dla dzieci: https://www.youtube.com/watch?v=1njysTd-P14.

Wstęp:
Opłata wynosić będzie 50 zł na miesiąc.
Strona WWW: www.dkchwalowice.pl
Kategorie: Inne
Nie znaleziono albumów Dodaj nowy
Nie znaleziono albumów Dodaj nowy

zicherka.pl

Napisz do nas

Social media

© 2007 - 2018 Zicherka.pl - Polityka prywatności | Regulamin | Komórka
Wykonanie i hosting: netBOMB