Życie jest piosenką - koncert jubileuszowy PKZ

Urodziny to zawsze dobra okazja do wzniesienia toastu, a mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego będą mieli okazję wznieść toast aż dwa razy! 11 stycznia o godzinie 18:00 koncertem Życie jest piosenką uczcimy 60-lecie Pałacu Kultury Zagłębia oraz 40-lecie pracy twórczej Jacka Cygana – jednego z najsławniejszych zagłębiaków, który swoją twórczością nie raz umilił życie każdemu z nas.

Pałac Kultury Zagłębia przez 60 lat swojego funkcjonowania poprzez organizowane wydarzenia edukuje, pobudza miłość do sztuki, wywołuje emocje radości, zachwytu, czasami smutku. Podobnie jest z Jackiem Cyganem, który przez 40 lat bawi i wzrusza piosenkami swojego autorstwa. Urodziny PKZ będą okazją do poznania historii jednego z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie regionu, ale i przekroju twórczości autora tekstów i musicali, poety i scenarzysty pochodzącego z Sosnowca. Na dużej scenie pałacu wystąpią wokaliści i artyści związani z Jackiem Cyganem, a on sam poprowadzi koncert Życie jest piosenką.

Życie jest piosenką to spójna, zabawna i wzruszająca słowno muzyczna opowieść, której częścią widzowie stają się już w otwierających ją dźwiękach, I to nie tylko dlatego, że Jacek Cygan potrafi ciekawie o swoich piosenkach opowiadać i... wykonywać je, włączając do śpiewania również publiczność. Jego teksty są wszystkim po prostu niezwykle bliskie, a piosenkowe "wizytówki" weszły do codziennego języka i często słyszy się funkcjonujące już niezależnie od autora takie wyrażenia jak: całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę, czas nas uczy pogody, czego może chcieć od życia taki gość jak ja?

Wystąpią:
Elżbieta Adamiak
Kamila Klimczak
Olga Szomańska
Jerzy Filar
Andrzej Seweryn
Jacek Wójcicki

oraz Kameleon Quintet pod batutą Radosława Labahua

Prowadzenie: Jacek Cygan

Wstęp:
Bilety w cenie: Parter - 80 zł/Balkon I - 60 zł
Nie znaleziono albumów Dodaj nowy
Nie znaleziono albumów Dodaj nowy

zicherka.pl

Napisz do nas

Social media

© 2007 - 2018 Zicherka.pl - Polityka prywatności | Regulamin | Komórka
Wykonanie i hosting: netBOMB