Pałac Kultury Zagłębia

Ocena:

1 2 3 4 5 6
-
0

Pałac Kultury Zagłębia został wybudowany w latach 1951-58 w/g projektu architekta Zbigniewa Rzepeckiego. Otwarty 11 Stycznia 1958 r.- początkowo funkcjonował jako DOM KULTURY ZAGŁĘBIA, następnie jako DĄBROWSKI PAŁAC KULTURY, a w końcowym etapie, aż po dzień dzisiejszy jako PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA.
Budynek Pałacu Kultury Zagłębia to przykład Socrealizmu stylu architektonicznego lubującego się w ciężkim, bogatym wystroju wnętrz i okazałości. Obiekt posiada: salę widowiskową na 699 miejsc ze sceną obrotową i zapleczem scenicznym, marmurowe hole liczące 1900 m2, salę kinową na 88 miejsc, galerię, pracownie plastyczną, piwnice teatralną, salę kameralną, kawiarnię oraz kilka mniejszych pomieszczeń w których organizowane są różnego rodzaju warsztaty, zajęcia oraz kursy.

Upływ czasu nie zmienił podstawowej funkcji PKZ jaką jest zapewnienie mieszkańcom Dąbrowy Górniczej i okolic możliwości obcowania z Kulturą i Sztuką zarówno na poziomie zawodowym jak i amatorskim. Celem nadrzędnym wciąż pozostaje edukacja dzieci i młodzieży prowadzona przez dział Amatorskiego Ruchu Artystycznego .

SERDECZNIE ZAPRASZAMY na koncerty, spektakle teatralne, kabarety, operetki, seanse i przeglądy filmowe, wystawy oraz rożnego rodzaju zajęcia i warsztaty dla dzieci i młodzież.

Plac Wolności 1, 41-300 Dąbrowa Górnicza
Woj. Śląskie, Kraj: Polska
NIP: 629-001-58-16

http://www.palac.art.pl
Brak nadchodzących wydarzeń w tym miejscu. Sprawdź co działo się tu wcześniej
Nie znaleziono albumów Dodaj nowy
Nie znaleziono albumów Dodaj nowy

Opinie o tym miejscu (0)

  • Dodaj opinię

Podaj poprawny adres e-mail. Jest on wymagany do potwierdzenia tej opinii.

zicherka.pl

Napisz do nas

Social media

© 2007 - 2018 Zicherka.pl - Polityka prywatności | Regulamin | Komórka
Wykonanie i hosting: netBOMB