Pub Bazyliszek

Ocena:

1 2 3 4 5 6
-
0

W pubie "Bazyliszek" uśmiech gości zawsze i wita się nim wszystkich. To nie tylko uśmiechnięte i życzliwe barmanki, które radość w mig potrafią wywołać na twarzy każdego gościa. To ludzie, artyści, którzy swoją pasją dzielą się z każdym. Wyglądają niepozornie, mijamy ich na ulicy nawet nie wiedząc jaki drzemie w nich talent. A właśnie tym talentem dzielą się z gośćmi Bazyliszka. Przychodzą wieczorami, siadają przy barze, biorą w rękę gitarę i rozpoczyna się koncert – spontaniczne, nastrojowe wspólne granie i śpiewanie, nie raz do białego rana.

Pierwszym i najwierniejszym muzykiem Bazyliszka jest Daniel Bajor. Jazzowe czy rockowe ballady w jego wykonaniu stały się już legendą pubu przy ul. Wzgórze 8.

Już przy wejściu witają wszystkich akwarele Lecha Helwiga, malarza o nieprzeciętnej wyobraźni. Artystę, który pokochał Bielsko-Białą i właśnie piękne zakątki naszego miasta najczęściej utrwala na swoich obrazach.
Wtajemniczeni wiedzą, że jego pasją są zabytkowe auta. Za miniatury starych samochodów wykonane ołówkiem Lesia – jak mawiają o nim przyjaciele – zdobył już wiele nagród na światowych wystawach.

Bazyliszek to także kabaret, który tworzą artyści Zdzichu i Renia Woźniak. Oboje potrafią zgrabnie, ze szczyptą złośliwości skomentować rzeczywistość w której żyjemy.

W Bazyliszku spotkać możemy się także z poezją. To właśnie tu swoje nowe wiersze prezentuje Hildegarda Filas – Gutkowska i Romuald Karwik, bielscy artyści których w niebagatelny sposób zapowiada zawsze Andrzej Dutka
– człowiek o aksamitnym głosie i subtelnym poczuciu humoru.

Muzyczną oprawę tym spotkaniom zapewnia Andrzej Laburda "Paganini"
– wrażliwy artysta i doskonały skrzypek. O Bazyliszku można by napisać wiele ale wtedy już nic nie zostałoby do odkrycia dla naszych Gości Więc na koniec dodajmy jeszcze, że to właśnie tu odpocząć można przy świetnej muzyce.

Sala Piecowa nasycona jest wspomnieniem koncertów Macieja Maleńczuka, Johna Portera, Closterkeller, Wojciecha Karolaka, Braci Golec i wielu innych znanych artystów, którzy wracają często do Bazyliszka. Wracają bo warto.

Kategorie: Puby
Jeżeli masz ochotę się z nami spotkać to zapraszamy do "Bazyliszka" w Bielsku-Białej przy ul. Wzgórze 8!

Godziny otwarcia:
Od poniedziałku do piątku - od godziny 15:00
Soboty - od godziny 16:00
Niedziele - od godziny 17:00


Kontakt drogą telefoniczną:

- Pub Bazyliszek - 033 812 23 08
- Ewa Nehrebecka - +48 501 646 301

lub mailową:
Brak nadchodzących wydarzeń w tym miejscu. Sprawdź co działo się tu wcześniej
Nie znaleziono albumów Dodaj nowy
Nie znaleziono albumów Dodaj nowy

Opinie o tym miejscu (0)

  • Dodaj opinię

Podaj poprawny adres e-mail. Jest on wymagany do potwierdzenia tej opinii.

zicherka.pl

Napisz do nas

Social media

© 2007 - 2018 Zicherka.pl - Polityka prywatności | Regulamin | Komórka
Wykonanie i hosting: netBOMB